پنجشنبه 28 تیر 1403
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی فارس

 

مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی فارس به عنوان تنها مجری رسمی آموزشهای عالی علمی کاربردی وزارت نیرو در منطقه جنوب کشور، وظیفه تدوین و انتقال دانش کاربردی و فناوری روز و ارتقاء دانش و مهارت مورد نیاز کارکنان صنعت آب و برق در استانهای فارس، بوشهر وکهگیلویه و بویراحمد را از طریق ارائه آموزش ها و پژوهش های کاربردی، ارتباط با صنعت و کمک به شناسائی و حل مشکلات، نیازسنجی، مستندسازی، اطلاع رسانی و مشاوره را به عهده دارد.

 

تاريخچه‌ مجتمع

      مجتمع فارس با فضاي آموزشی بیش از 3000 متر مربع در دو فضای مختلف در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) از سال 1373 عهده ­دار برگزاری دوره­های مورد نیاز صنعت آب و برق در جنوب کشور بوده و در این مدت علاوه بر اجرای دوره ­های کوتاه مدت، با همکاری دانشگاه جامع علمی- کاربردی نسبت به اجرای دوره­های بلند مدت در رشته های مرتبط باصنعت آب و برق اقدام نموده ­است.

مرکز آموزشهای تخصصی و کوتاه مدت

این مرکز با بیش از هشت کلاس آموزشی مجهز و ظرفیت بیش از 200 نفر لحظه آمادگی برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و تخصصی صنعت آب و برق را دارد.

 در این مرکز سالن کنفرانس مجهز، سایت کامپیوتر، امکانات سالن غذا خوری و خوابگاه و استاد سرا با ظرفیت 60 نفر لحظه موجود می باشد.